gardening.cz@gmail.com

O MÉ ZAHRADĚ

Fotografie rostlin všeho druhu

Zahrada se nachází v SEVERNÍCH ČECHÁCH u povodí Ohře.

Jedná se o druhou nejteplejší oblast ČR po JIŽNÍ MORAVĚ.

Zahrada je orientovaná na jižní stranu a terén zahrady je rovný.

Zahrada má v současnosti cca. 1500m2 a dvě chaty.

Tento rok, tedy 2019 se však zahrada dělí a 2 třetiny s jednou chatou se prodávají a zůstane mi tedy cca. 500m2 s menší chatou.

Protože jsem s tímto prodejem a dělením počítal, tak hlavní a vzácné rostliny jsou vysazeny právě na části zahrady, která mi zůstane.

Na prodávané části se však nachází Asijská hruška, Broskvoň, Meruňka, jabloň, Gdouloň, Růžová Magnolie, Růžový rybíz a Severský banánovník, který je asi nejcenější strom co tam je. Dále tam zůstává obrovský venkovní Ibišek a drobné rostliny, jako několik jahodníků, buxus, mochyně, druh hortenzie, černý rybíz, vinná réva.

Pravděpodobně by jste se divily, kolik rostlin, keřů a stromů se dá pěstovat na 500m2, například je zde toto: Slivoň, Broskvoň, Mandloň, Sloupovitá jabloň, zákrsek třešně, 2x veliký šeřík, kalina, žlutá magnolie a japonský javor. Brambory zabírají z 500m2 cca. 1/5 zahrady a další značnou část zabírají vodní melouny, zelenina, jako papriky, rajčata, cibule, ČESKÝ ČESNEK a ještě k tomu jsou na této části zahrady 3 skalky

Poslední aktualizace 02. 08. 2019